Anunnakiler ve Yaratılış Sırları

Sümer metinlerinden geçen Anunnakiler ve Yaratılış Sırları

Anunnakiler

Anunnakiler i hiç duydunuz mu? Anlamı gökten inen “Elliler'”olan Anunnakiler, Sümer mitolojisine göre insanın yaratıcıları olan bir üstün ırk olduğuna inanılıyor. Bu yaratıcı Tanrılar, çok uzun zaman önce Dünya’yı terk ettiler; bir gün geri geleceklerine söz vererek.

Anunnakiler birçok kaynakta Muhafızlar, Gözcüler, Nefilim, Neteru gibi çeşitli isimlerle de geçmektedir.
İlginç bir şekilde, Dünya üzerindeki kültürlere bakacak olursak, yaratıcı Tanrıların birçoğu Dünya’yı terk edip bir gün geri geleceğine söz verdi. Anunnakiler birçok kaynakta Muhafızlar, Gözcüler, Nefilim, Neteru gibi çeşitli isimlerle de geçmektedir. Yapılan bazı araştırmalara göre Anunnakiler ruhsal uyanış ve aydınlanmayı sağlamak ‘‘yaptıkları yanlışı düzeltmek’’ amacıyla Dünya’ya geri dönecek. Hatta bazı yazarlara göre  Anunnakiler belli zamanlarda Dünya’ya inip Dünyadaki düzeni değiştirerek geri dönüyorlar.

Sümerler Güneş Sistemi Tasviri
Sümerler astronomi konusunda baya ilerlemişlerdi. Gezegenleri ve yıldızları ayırt ederek hareketlerini bile gözlemleyebiliyorlardı. Ay’a tam bir gök cismi olarak bakan Sümerler, Güneş sistemindeki tüm gezegenleri doğru bir sıraya koymuşlardır. Sümer krallarının kullandığı ve imza nitelliğinde olan bir mühür vardır. Bu mührün üzerinde işlenmiş Güneş Sistemi tasviri bulunmaktadır. Fakat bir farkla, gezegen sayısı bizim bildiğimizden bir fazla.

Kayıp Gezegen: Nibura (Planet X, Marduk)

Kayıp Gezegen Nibura (Planet X, Marduk)
Kayıp Gezegen Nibura;  Anunnakilerin yaşadığı ve fazla olarak görülen gezegendir. Asuriler ve Babiller bu kayıp gezegeni ise “Marduk” olarak adlandırmıştır . Bazı kaynaklara göre Sümerlerin günümüzde daha yeni yeni sahip öğrendiğimiz bilgileri bundan 4500 yıl öncesi bilmesini, Nibura gezegeninden gelen “Ellilere” yani yaratıcı tanrılar olan Anunnakilere borçlu.

Nibura Gezegeni
Sümer metinlerinde, Nibura gezegeninden geçen bir yılın Dünya’da 3600 yıla eş değer olduğu söylenmektedir. Yapılan son araştırmalarda Güneş sistemi dışında böylesine bir gezegenin mevcut olabileceğine dair bir çok bilgiye sahibiz. Bilim insanları bu kayıp gezegene Planet X adını verdi. Bu eski metinlere göre bir Anunnaki’nin ortalama yaşam süresinin 120SAR olduğuna yani bu Dünya’mız yılıyla 120 x 3600 ve ya 432 bin yıl olduğuna inanılmakta ve Nibura gezegeninin Dünya’ya bir sonraki yakın geçişini 2030 yılında yapacağını ve 2060 yılında civarında ise Güneş Sistemi dışına çıkacağı söylenmektedir.

DNA’mız Anunnakiler tarafından mı sınırlandırıldı?

Anunnakiler DNA
Dna’mız Anunnakiler tarafından mı sınırlandırıldı? Araştırmacı yazar Gredd Braden’e göre DNA’mızda bulunan 64 koddan sadece 22 tanesini kullanabiliyoruz. Eğer bu kodlarının tamımını kullanabilseydik neler yapacağımızı hayal etmemizi istiyor ve ardından DNA’mızın büyük bir ihtimalle Anunnaki tarafından sınırlandığını söyleyerek şu soruyu sorar; Birileri ‘’ DNA’nın çoğunu kapatarak genetik yeteneklerimizi neden sınırladı ki?’’ Ortaya atılan başka bir teoriye göre ise Anunnakiler bizi kontrol altında tutmak için DNA’mızı sınırladı.

Anunnakiler Sirius A ve Sirius B
Günümüzde ise Anunnakiler’in Dünya’ya geri dönmek için doğru zamanı beklediği, Sirius A ve Sirius B sisteminden kuzenleri olan diğer yaratıcı Tanrılalarla yakından ilişkili oldukları ve orayı kontrol ettikleri inanılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
  1. Hüseyin Mutlu diyor

    Dışarıdan kimse dünyaya gelmeye uğraşmıyor.Sadece uygun miktar altın karşılığı buradan oraya gidip çok daha uzun yaşama kavuşmak için uğraşanlar mevcut.Yoksa bu kadar para mal mülkü ne yapacak diye düşündüklerimiz var ya işte tek amaçları bu.Kısaca gelmeye çalışanlar yok gitmeye uğraşanlar var..

    1. ümit diyor

      Altın mı… ? Sen ciddi misin Hüseyin mutlu kardeş… Amaçları altın değil. Şuan bir yığın teori ve teoristler var.. Üstün ırk üstün teknoloji üstün bilim ve bizim gezegenimize sadece altın uğruna mı geliyorlar güldürmeyin beni lütfen. 🙂 O kadar üstünlükleri varken iletken olan altını mı yapamayacaklar iyice araştırmanı şiddet ile tavsiye ediyorum..

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku