Bu Dünyanın Dışında Filmi

Bu Dünyanın Dışında Filmi Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 6,4 olan film, Terraforming konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler:Terraforming (Dünyalılaştırma)
Türü: Bilimkurgu, Macera, Dram
İMDB Puanı: 6,4
İzleyebileceğiniz Platformlar:
Başrol Oyuncuları: Asa Butterfield, Britt Robertson, Gary Oldman
Yazar: Allan Loeb
Filmin Yönetmeni: Peter Chelsom
Filmin Süresi: 121 dakika
Vizyon Tarihi:  2017

Bu Dünyanın Dışında Filmi  Konusu

Bu Dünyanın Dışında Filmi gezegenler arası bir macerayı konu edinir. Mars’ı kolonileştirmekle görevli bir astronot, kızıl gezegende doğan doğum yaparak hayatını kaybeder. Babanın kim olduğu da asla ortaya çıkmaz. Böylece sıra dışı yetiştirilmeye başlanan ve sadece 14 kişiyle tanışan 16 yaşına ulaşan meraklı, son derece zeki bir çocuk olan Gardner Elliot’un olağanüstü hayatı başlar.  Gardner, Tulsa adında bir kızla internet üzerinde tanışır, Dünya’ya gitme şansı elde ettiğinde, bilim adamları yapılan testler sonunda Gardner’in  organlarının Dünya atmosferine dayanamayacağını söyler. Bunun üzerinde Gardner dünyada tanıdığı tek insan olan genç kız Tulsa ile Dünya’yı ve kendi duygularını keşfedeceği bir maceraya çıkar.

Bu Dünyanın Dışında Filmi / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Bu Dünyanın Dışında Filmi güzel bir konsenpte sahip, fakat bu konsept boş yere harcanmış.

Mars’ta doğan bir çocuğu hayal etmeye çalışın. Dünya hakkında hiçbir şey bilmiyor, hiç gitmedi, şimdiye kadar öğrendiği her şey masasındaki bir bilgisayar ekranından ibaret. Siz böyle bir kişiyi hiç görmediği gezegen olan Dünya’ya getirmeye çalıştığınızda sadece duyguları ile mi ilgilenirsiniz?

En basitinden “Gezegenimiz hakkında ne düşünüyor? Onu ne büyülüyor?”  sorularının bir cevabı olmalıydı. Ne yazık ki yönetmen buraları es geçmiş, bize sadece farklı bir gezegenden birine sevdalı olursanız, bunları yaşayabilirsiniz kısmını göstermiş. Romantizmden hoşlanan bilimkurgu izleyicilerin seveceği bir film olmuş.

Peki biz hiç görmediğimiz Mars gezegeni hakkında ne biliyoruz? Bir gün gerçekten Mars’ı kolonileştirebilecek miyiz? Bu sorulara cevap verdiğimiz ve Elon Musk’ın Mars planını anlattığımız bu makalemizi okuyabilirsiniz:

Mars Gezegeni Hakkında Şaşırtan 10 Gerçek

 

Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Ergen romantizmi üzerine kurulu Disney filmleri havasında bilim-kurgu görünümlü tatlı bir film. İçi çok dolu bir hikaye değil ama farklı. Hafif k-pax havası var.

(tumbler)

On numara konuyu bulmuşsunuz, ne demeye liseli ergen ve onun öpüşmesi uğruna filmi katlettiniz anlamıyorum ki diye haykırdığım Hollywood yapımıdır.
Halbuki Marslı Filminde Matt abimizin yaptığı gibi şeyler yapıp üstelik aşırı teknolojiye kaçmadan işleri toparlayabilirdiniz.

(hosvelkam)

Herhangi bir şeyin bilimi yada kurgusu olmayan filmdir.

(othervoices)

Mükemmel bir konu ele almışlar ama 20-25 dk. sadece, kalanı ergen dram filmine dönmüş. Gerçekten de tam ergen filmi olmuş. Bu kadar muazzam bir başlangıç nasıl bu kadar leş bir şekilde biter aklım almıyor.

(kutdiyeolendiktator)

Bu Dünyanın Dışında Filmi Replikleri

Bu Dünyanın Dışında Filmi Repliklerini sizler için derledik:

Dünya’yı ne kadar çok istiyorsam Dünya beni o kadar istemiyor.

Benim adım Gardner Elliot, Mars’ta doğdum, ama sonunda dünyaya gitmek için bir neden buldum.

Yüreği, yerçekiminin gücüne sahip olmayacak.

Dünya’ya gitmek istedim. Sadece ziyaret etmek için değil, orada yaşamak. Görünen o ki, Dünya’daki insanlar Mars için aynı şey istiyorlar. Ve bilmeliyim, çünkü tek kişi olduğuma eminim. Şimdiye kadar. Hangisinin daha iyi olduğunu bilmiyorum.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Kaan Rüzgar diyor

    Adını bile duymadığım bir film. Hemen izleyeceğim. Güzel bir filme benziyor

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku