Mars’ta Yatırımlık Arsa Satışları Başladı

Mars'ta emlak satına almak istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Mars’ta Yatırımlık Arsa Satışları Başladı” isimli bu makale 2032 yılında yazılmıştır. Adını vermek istemeyen zaman yolcusu tarafından günümüze getirilmiştir.

mars seyahat

Yıl 2023:  Elon Musk bir  başarıya imza atıyordu. Mars’a ilk insanları yollayarak Mars’ın kuruluş belgesini ilan ediyordu .

Mars bizim için ikinci bir Dünya ve bize burda bir şans daha tanındı. Kimse bunun nedenini bize sormadı ve hiç kimse bunun nedenini de  söylemedi. Gerçi kimse neden Dünya’da yaşadığımızı dahi söylememişti.

Yıl 2030: Dünya’da yaşanan nüfüs patlaması açlık ve kıtlığı beraberinde getirdi. Bize adım atacak yer bırakılmadığından Mars’a seyahat etmek zorunda kaldık. Geçen süre zarfında Mars geleceğe yönelik iyi bir yatırım aracına dönüştü ve Amerika’nın uyanık emlak şirketleri Marsı parsel parsel satmaya başladı.


Mars Koloni

Yıl 2032: Tarih olarak günümüze geldik. Bilim Gemisi ailesi olarak “Ulan Amerika el mi yaman yoksa bel mi yaman” diyerek bu oyunu bozma kararı aldık. Sizler için Mars’ta uygun yerlerde yatırımlık arsaları araştırdık. İşler planladığımız gibi gitmese “B” planını uygulayacağız: Amerika henüz biz Türkler’in tapusuz oturabildiğinin farkında değil.


Mars Mount Olympus ve Tharsis bölgesi

1. Dağ Manzaralı Bir Evde Oturmak İstiyorsanız: Mount Olympus ve Tharsis bölgesi:

Dağlar dağlar kurban olam yol ver geçem diyorsanız. Olympus dağı tam bunun için biçilmiş kaftan. Çok geniş bir alan kaplayan ve yüksekliği yavaş yavaş artan Olympus dağı size muhteşem manzarasıyla doğal bir ferahlık verecek. Duble yol gelince burada ki arsalar baya değer kazanacak, kaçırmayın derim. Ama eğer ‘’Kız ben sana demedim mi karşıki dağlar Olympus Olympus’’ diyorsanız. İncil ve Tevrat’ta adı geçen Tharsis’e bekleriz. Tharsis’in adı Mersin’deki Tarsus’la da bir bağlantısı var. Yani Mars’ta da bir Tarsus var diyebiliriz. Burada memleket hasretine son verebilirsiniz.


Mars Kuzey Kutbu

2. “Romatizmam var ben anlamam öyle dağdan mağdan, dizlerim ağrır” Diyorsanız Mars’ın Kuzey Kutbunu Size Önerebilirim:

Cemal Süreyya’ya sorarlar yalnızlık nedir? yalnızlık, bir ovanın düz oluşu gibi bir şey cevabını verir. Yokuş çıkmayı pek sevmiyorsanız , elinizde kahvenizle insanlardan uzak sakin ve huzurlu bir yaşam sürmek istiyorsanız Mars’ın kuzey kutbu bunun tam yeri.


Mars Güney kutbu

3) “Benim adım bomba soyadım ölüm lan ! Aşk acısı çektirme bize yalnızlıkta neymiş ben macera arıyorum” Diyorsanız Güney Kutbu

Zamanında Dünya’ya çarparak dinazorların yok olmasına sebeb olan bir gök cisminden daha büyük bir gök cismi çarparak burayı oldukça dağlık bir yer haline getirdi. Macerayı seviyorsanız ve dağcılıkla ilgileniyorsanız buradaki bütün zirvelere tırmanarak  hayalllerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


kızıl gezegen mars

4) “Ne macerası bize para lazım para” Diyorsanız Biraz Öfkeli Fazlasıyla Tozlu: Syrtis Major

Para, para, para varlığı bir dert yokluğu yara… Syrtis Major çorak bir yer. Dört bir yanında fazlasıyla toz, kaya ve bitmek bilmeyen çöl dışında hiçbir şey yok. Bu kırmızı çölün nedeni demir oksidinin bir çarşaf gibi her yeri kaplaması. Yalnızca çöl olmamakla beraber o kadar eski ki paslanmakta olan bir çöl de diyebiliriz. Peki atalarımız bize ne demiş: ‘’İşleyen demir ışıldar’ ’ Eğer bu bölgeye gelip bu paslanmış çölün altındaki madenleri bulup işlerseniz kısa yoldan köşeyi dönebilirsiniz.

 Unutmayalım ki herhangi bir ülkenin sınırları içerisinde değilseniz. Uluslararası anlaşmalara göre, deniz hukuku geçerlidir. Yani kızıl gezegen Mars ‘’Uluslararası Sular’’ sayılıyor. Bu durumda Mars hepimizin.İskan faaliyetleri başlayınca haberdar edeceğiz sizleri. Kısaca söylemek gerekirse; hayallerinizi gerçekleştirmek adına yapacağınız yatırımlarda Bilim Gemisi her daim yanınızda.
Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku