Yıldızlara Doğru Filmi (Ad Astra)

Yıldızlara Doğru Filmi (Ad Astra) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 6,7 olan film,Güneş Sistemi konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler: Güneş Sistemi
Türü: Bilimkurgu, Macera, Dram, Gerilim
İMDB Puanı: 6,7
İzleyebileceğiniz Platformlar:
Başrol Oyuncuları: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga
Yazar:James Gray, Ethan Gross
Filmin Yönetmeni:James Gray
Filmin Süresi: 122 dakika
Vizyon Tarihi: 2019

Yıldızlara Doğru Filmi (Ad Astra) Konusu

Yıldızlara Doğru Filmi (Ad Astra), astronot Roy McBride(Brad Pitt)  in 20 yıl önce  uzayda araştırma yaparken kaybolan babasını aramak için çıktığı yolculuğu konu edinir. Kaybolan babasını ararken aynı zamanda Dünya’yı tehdit eden bir durumdan da kurtarmak için, Güneş Sistemi‘nin dışına çıkması gerekecektir.

Yıldızlara Doğru Filmi (Ad Astra) / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Yıldızlara Doğru Filmi , fragmanında gösterildiği gibi bir aksiyon filmi değildir.Adını Per Aspera Ad Astra (Zorlukların içinden yıldızlara doğru) kalıbından alan film,  baba-oğul ayrılığını konu edinmesi  Yıldızlararası – Interstellar Filmini anımsatsa da onun çok çok gerisinde.

Mars’ta ve Ay’da yapay yer çekimi olduğu halde, uzay istasyonunda yapay yer çekimi olmayışı gibi bir çok mantık hatasını bir kenara bırakırsak eğer, geleceğinin teknolojisini ve bu teknolojiyle birlikte  insanların yaşadığını problemler üzerinde durulması filmin güzel bir yönüydü.

Kişisel bir sebepten dolayı Neptün’e kadar gidilmesi saçma gözükse de yol boyunca “Cevaplar için ne kadar ileri gidebilirsin?” sorusunu sordurması filmin izlenilebilir tarafı olmuş.

Kısaca, Yıldızlara Doğru Filmi  Brad Pitt’in oyunculuğu ve görsel efektleriyle kendisine iyi  bir film dedirtse de, bilim kurgu açısından başarılı bir film olarak görmüyoruz.

Filmde Mars’ın kolonileştiği ve insanların oraya yerleştiğini görüyoruz. Peki gerçekte de durum böyle olsaydı, nasıl olurdu? Bu fikirden yola çıktığımız makalemizi okuyabilirsiniz:

Mars’ta Yatırımlık Arsa Satışları Başladı

Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Bilim kurgu ambalajına sarılmış aile trajedisi.

(nerden rastladim sana)

Interstellar beklentisiyle gidip filmin yarısında(çıkmadım la korkmayın) telefonla oynadığım vasat yapım.Tek beğendiğim kısmı yakın gelecek tasviri.

(sancar)

“İki olasılık var; ya bu koskoca evrende yalnızız ya da değiliz. ikisi de çok korkutucu.” cümlesinden esinlenen film. Uzayla ilginiz varsa kesinlikle gidin. Yoksa yarısında uyuya kalmanız olası.

(cocuklara selam)

Gravity ile başlayıp İnterstellar ile arşa varan furyada, hazır stüdyo varken çekilen bir tuhaf film. Brad pitt seven kızlar izleyebilir.

(piirsikli)

Atanamamış interstellar. “hadi ateistler bunuda açıklayın” temalı bilim kurgu filmi.

(meryrock)

Yıldızlara Doğru Filmi (Ad Astra) Replikleri

Yıldızlara Doğru Filmi (Ad Astra) Repliklerini sizler için derledik:

Sadece pragmatik kararlar vereceğim. Dikkatim dağılmasın. Zihnimin önemsiz olana yaslanmasına izin vermeyeceğim. Kimseye ya da hiçbir şeye güvenmeyeceğim. Hatalara karşı savunmasız olmayacağım.

Bazen insan imkânsız olanın üstesinden gelmek zorundadır.

Lima Projesi bize bilinebilir evrende yalnız olduğumuzu söyledi. Başarısız olamam. Başarısız olmama izin veremezsin

Hayatım boyunca onunla yüzleşmekten korktum. Şimdi bile korkuyorum

Tuhaf ve uzak dünyaları hiç olmadığı kadar ayrıntılı bir şekilde ele geçirdi. Onlar güzel, görkemli, korku ve merak doluydu. Fakat yüce yüzeylerinin altında hiçbir şey yoktu. Aşk ya da nefret yok. Aydınlık veya karanlık yok. Sadece orada olmayanları görebiliyordu ve önünde olanı özlüyordu.

Neptün’e gidiyorum. Sıfır G ve uzun yolculuk süresi beni hem fiziksel hem de zihinsel olarak etkiliyor. Yalnızım. Her zaman tercih ettiğim ve inandığım bir şey.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Kaan Rüzgar diyor

    İzlemek için sabırsızlanıyorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku