Zamana Karşı Filmi (In Time)

Zamana Karşı Filmi (In Time) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 6,7 olan film Zaman konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler: Zaman
Türü: Bilimkurgu, Gerilim
İMDB Puanı: 6,7
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk
Başrol Oyuncuları: Amanda Seyfried, Justin Timberlake, Cillian Murphy
Yazar: Andrew Niccol
Filmin Yönetmeni: Andrew Niccol
Filmin Süresi: 115 dakika
Vizyon Tarihi: 2011

Zamana Karşı Filmi (In Time) Konusu

Zamana Karşı Filmi (In Time), insanların 25 yaşında yaşlanmayı bıraktığı 2169 yılında geçiyor. Ancak 25. doğum günlerinden bir yıl sonra, ömürleri boyunca kalan süreye kredi ekleyemezlerse ölürler. Hikaye, annesi Rachel, zamanı bittikten sonra vefat eden Will’e odaklanır. Will, Dünya’daki seçkin insanların zaman depolarını kendileri için biriktirdiğini, en fakirlerin ise kendileri için savrulmalarını veya zamanlarını genişletme şansı olmadan öleceğini öğrenir. Filmde, zamanın altın değerinde olduğunu insanların ölümsüzlük pesinde koşarak birbirleriyle olan mücadelesini konu edinir.

Zamana Karşı  Filmi (In Time) Yorum / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler:

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Zamana Karşı Filmi (In Time) Marksist bir benzetmedir ve bu dünya görüşünde, sadece sınırlı miktarda zenginlik vardır. Herkesin daha fazla kazanması için sıfır toplamlı bir oyun oynamalı ve başka birinden almalısınız. Basitçe Marksist anlatıyı aldı ve “para” kelimesini “zaman” ile değiştirdi.

Zamana Karşı Filmi (In Time) , bankaların olması, muhtemelen Merkez Bankası gibi, yeni bir “zaman” yaratan ve ekonomiye sokan bir merkez bankası olduğunu güçlü bir şekilde gösteriyor.

Her çocuk doğduğunda yeni “para birimi” üretildi – çünkü saatlerinde 1 yıl ile başlıyorlar. Bir kişinin bir yıldan fazla bir süreye sahip olmasının tek yolu, bir başkasının bir yıldan az olmasıydı. Bahsedildiği gibi, gettodaki insanlar bile uzun yıllar yaşıyordu, bu yüzden diğer insanlar 26. yıllarında sürgünlerde ölüyorlardı.

Peki gerçek hayatta zaman kavramı nasıl işliyor? Zaman nedir?  Zamanı nasıl ölçeriz? Sorularına yanıt verdiğimiz bu makalemizi inceleyebilirsiniz:

Zamanı nasıl ölçeriz? Atom Saati Nedir?

 Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Öyle mükemmel bir film diyemem, mantık hataları elbet vardı ama güzel bir film yani izleyince pişman etmeyen bir film. Modern Robinhood bir abi ve ablamızı başrolde. Sınıfsal bir adet, toplum ve hayatınızı yönlendiren zaman.
(serguzestyani)

Yaşadığımız yüzyıldaki sistemi değişik bir yönden ele alıp çok akıllıca eleştiren fakat senaryosu ve replikleri bakımından ergen filmi olmaktan öteye gidememiş bir film.
(my opinion man)

SPOİLER!
Her şeyin zamanla satın alındığı distopik Dünya’da Will’in arabayı 56 seneye alması beni çok ürküttü. Resmen ömrünün yarısını arabaya ödedi. Eminim arabayı 56 bin dolara alsa beni bu kadar düşündürmezdi. Zaman ilerliyor. paraysa kağıttan ibaret.
(penyezulgorebreb)

In time deyince akla gelen ilk yorumun ‘fikir iyi ama işlenişi berbat.’ olmasını sağlayan film. gerçekten inanılır gibi değil. Herkesin mantığına yatacak bir fikir ancak bu kadar kimsenin mantığına yatmayacak şekilde işlenebilirdi. Para yerine zamanın kullanıldığı bir dünya nasıl olurdu bilmiyorum ama bu filmdeki gibi olmayacağından eminim.
(withmyself)

Zamana Karşı Filmi (In Time) Replikleri

Zamana Karşı (In Time) Filmi Repliklerini sizler için derledik:

Gerçek şu ki birileri için geri kalanların ölmesi gerek.

O zaman bir kişi bile ölecekse hiç kimse ölümsüz olmamalı!”

Zayıf olan ölmeye mahkumdur. Sistemin işleyişi bu.’’

İnsanların hemen yanında öldüğünü izlerken kendinle nasıl yaşayabilirsin?

Bir kerelik de olsa elimde bir günden daha uzun bir süre olsun isterdim

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku