Tesla Otel Odasında Ölü Bulundu! (1943)

Tesla Ölüm Işını mı İcat Etti?

Nikola Tesla Nasıl Öldü? Ne Zaman Öldü?

Nikola Tesla, Manhattan’da New Yorker otelinde ölü bulundu.

Teslanın ölü bulunduğu 3327 numaralı otel odası

33. katındaki 3327 nolu odasında  Kalp yetmezliğinden öldüğü tahmin edilen Tesla, günlerce odasından çıkmama biri bir alışkanlığı olduğu için son birkaç gün içerisinde ne zaman öldüğüne dair kesin birşey söylenemedi.

Tesla Notları Kayıp

Tesla’nın ölümünden hemen sonra Tesla’nın bilimsel makaleleri, Hotel New Yorker’daki otel odasından kayboldu. Tesla notları hiç bulunamadı. Tesla notları, askeri amaçlar için kullanılabilecek “Ölüm Işınları” hakkında bilimsel veri ve bilgiler içeriyordu.

1947’de Askeri İstihbarat Servisi, Tesla’nın bilimsel yazılarında yer alan parçacık demeti ile ilgili yazıları “son derece önemli” olarak tanımladı. ABD, Almanya ve SSCB’nin askeri istihbarat servisleri Tesla’nın “Ölüm Işınları” ile hayati öneme sahip olduklarını ifade ettiler.

Güncel ışın silahı programı Tesla’nın “Ölüm Işınları” fikrinden geliyor.

FBI İki Büyük Kamyonla Belge Taşıdı!

Tesla’nın mülteci yeğeni olan Sava Kosanovich  iki gazeteci birlikte ile Tesla’nın yanına gider ve Teslayı ölü bulunca vasiyetini aramaya başlarlar. Yazılarını ve deney aletlerini toplarlar. Haberi alan FBI yetkilileri de hemen  otel odasına gelirler  ve tüm eşyaları toplayarak iki büyük kamyonla götürürler.

FBI’ın aceleci davranmasının sebebi, bu değerli araştırmaların Sovyetler Birliği Kızılordusu’nun eline geçmesidir. Çünkü Tesla son zamanlarında silah tasarımları üzerine çalışmaktadır. Bu çalışmalara ”Mikrodalga Silah”,”Deprem ve Tsunami Silahını” örnek olarak verilebilir. Bu da haliyle FBI’ı endişelendiriyordu.

Tesla Ölüm Işını mı İcat Etti?

Tesla’nın, 250 mil (400 kilometre) mesafedeki 10 bin düşman uçağı imha edebilen bir “ölüm ışını” icat ettiği iddia edildi.

Tesla makalelerini New York’da bir depoda 50 kutu içerisine sığdırmıştı. Hatta birini de 1932 yılında Grosvenor Clinton oteline emanet bırakmıştı. Bu istihbarata da ulaşan FBI o gece o kutuyu da ele geçirdi. Kutuda ise Tesla’nın çığır açan projelerinden kablosuz enerji aktarımı ile ”Ölüm Işını” adını verdiği projesi yer almaktaydı. Son derece önemli olan ”Ölüm Işını” projesini, ABD ve SSCB Askeri İstihbarat Servisi ile Almanya Tesla’nın ölümünden sonraki birkaç yıl içerisinde ciddi bir şekilde inceleme altına almıştır. Bu projede uygulanan, düşman kuvvetlerinin elektronik sistemi iptal edilerek elektronik bir duvarın örülmesidir. Bahsedilen bu proje amacına ulaşarak Körfez Savaşı ve Yugoslavya’nın bombalanmasında kullanılmıştır. Yine Tesla’nın “Tsunami Silahı” denenmiş ve denizde deprem dalgaları oluşturularak dev dalgalar elde edilmiştir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku