Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend)

Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 7,2 olan film, virüs konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler:
Türü: Bilimkurgu, Dram
İMDB Puanı: 7,2
İzleyebileceğiniz Platformlar: Netflix
Başrol Oyuncuları:Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan
Yazar:Mark Protosevich, Akiva Goldsman
Filmin Yönetmeni: Francis Lawrence
Filmin Süresi: 101 dakika
Vizyon Tarihi:  2007

Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend) Konusu

Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend), Dünya’nın karşılaştığı insanları kan emiciye dönüştüren bir virüsü konu edinir. İnsanlık her yerde dağılmaya başladığında insan yapımı virüs için bir çare bulmaya çalışan bir bilim adamı olan Robert Neville (Will Smith) son derece bulaşıcı bu virüse karşı bağışıklık kazanmıştır.  New York’un tüm nüfusu  ışıktan korkan ve sadece bulaşmalarını yollarını aşan kalan canlılara yaymak için yaşayan etçil kan emiciler haline dönüştü. Medeniyetin sona ermesinden bu yana üç yıl geçti ve yalnızlık Neville’i kötü bir şekilde etkiledi. Gündüzleri, birinin cevap verebileceği umuduyla umutsuz radyo mesajları gönderirken geceleri kendi kanını deneyerek virüsün etkilerini tersine çevirmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor.

Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend) / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend) Corona virüsün (Covid-19) tüm dünya genelinde yayılmasının ardından tekrar gündeme geldi. Zombi istilası temasını işleyen filmler gibi insanların bir virüs yoluyla zombiye dönüşmesi gibi klişe bir konuya sahip olması ve bilimsellik açıdan birçok mantık hatası bulundursa da seyir açışından güzel sinematografiye ve görsellere sahiptir.

Will Smith’in mükemmel performans nedeniyle izleyicileri heyecanlandıracak yoğun ve tatmin edici bir film haline gelen Ben Efsaneyim Filmi, ayrıca mutlu son ve mantık açısından olması gereken son olmak üzere iki farklı sonu bulunmaktadır.

Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Covid-19’lu bu günlerde, izlemeyenlerin mutlaka izlemesi gereken, adı gibi efsane Will Smith filmi.

(xcentus)

Aslında filmin konusu virüsten çok yan etki ile alakalıdır.

(mr absfuckinloutely)

Filmi her izlediğimde, hikayenin eksik olduğunu düşünüyorum. kurgu tam oturmamış gibi. yine de top 100’de olması gereken bir film.

(dozerefendi06)

Alternatif sonu ağır kolpa filmdir. Yıllar ve yıllar sonra şans eseri denk geldim de hadi nostalji yapayım dedim. Keşke demeseymişim.

(bastardbullet)

“Eğer dünyadaki tüm insanlar yok olsaydı ve sadece bir insan nasıl yaşardı?” Sorusuna da cevaplar arıyor. Bu açıdan ilgi çekici film.

(theory of everything)

Post apokaliptik havayı en iyi yansıtan film bu bence. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz baya sürükleyici.

(malaybet)

Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend) Replikleri

Ben Efsaneyim Filmi (I Am Legend) Repliklerini sizler için derledik:

Adım Robert Neville, kurtulanlardan biriyim ve New York’ta yaşıyorum. Bütün frekanslardan yayın yapıyorum. Eğer beni duyuyorsanız, sesimi duyan biri varsa… Herhangi biri. Lütfen! Yalnız değilsiniz…

2009’da insanlığımızdan ölümcül bir virüs yayıldı ve insanlığı yok olma noktasına geldi. Robert Neville hayatını bir çare keşfetmeye ve insanlığın restorasyonuna adadı. 9 Eylül 2012 günü, saat 20:49 bu tedaviyi keşfetti; ve 8: 52’de onu savunmak için hayatını verdi. Biz onun mirasıyız. Bu onun efsanesi. Karanlığı Aydınlat.

Irçılığın ve nefretin, insanların hayatına müzik ve aşk aşılayarak tedavi olacağına, hem de gerçekten tedavi olacağına inanıyordu. Bir barış hareketi başlatacağı sırada silahlı biri evine gelip onu vurdu. İki gün sonra dışarı çıktı ve yoluna devam etti. Ona ‘niye?’ diye sorduklarında… “Bu dünyayı daha kötü yapmaya çalışanlar…Bir gün bile tatil yapmıyorlar. Ben nasıl tatil yapabilirim ki ?

Dünya şimdi daha sessiz. Sadece dinlemek zorundayız. Dinlersek Tanrı’nın planını duyabiliriz.

Eğer vücudunuzu bir otoyol olarak hayal edebiliyorsanız ve virüsü çok hızlı bir araba olarak hayal ediyorsanız, çok kötü bir adam tarafından sürülüyorsunuz. Arabanın neden olabileceği hasarı hayal edin.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku