Prestij Filmi (The Prestige)

Prestij Filmi (The Prestige) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 8,5 olan film, sihirbazlık konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler:
Türü: Bilimkurgu, Dram, Gizem
İMDB Puanı: 7,2
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk
Başrol Oyuncuları: Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson
Yazar:Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Filmin Yönetmeni: Christopher Nolan
Filmin Süresi: 130 dakika
Vizyon Tarihi:  2006

Prestij Filmi (The Prestige) Konusu

Prestij Filmi (The Prestige)  birbirine rakip iki genç sahne sihirbazının hikayesini konu edinir. 1878 yılında bu iki sihirbaz arasında dönemin gizem masalından, yükselen bir hile savaşına ve diğerinin ticari sırlarını ortaya çıkarmak için güçlü bir rekabet başlıyor.Onların rekabeti her ikisini de kariyerlerinin zirvesine götürüyor, ama korkunç sonuçları var.

Prestij Filmi (The Prestige) / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Prestij Filmi (The Prestige) başında usta sihirbaz Cutter, bir gösterinin  başarısını üç perdede anlatıyor. İlk perdenin ismi yemin:sihirbaz seyirciye sıradan bir obje göstererek gösteriye başlar. İkinci perdenin ismi dönüşüm:sihirbaz gösterilen objeyi sıra dışı bir hileye dönüştürür. Son perdenin adı ismi ise prestij:sihirbaz seyircileri şok içinde bırakacak bir şekilde gösteriyi bitirmesi.

Prestij filmi hikayesi itibariyle hem rahatsız edici hem de büyüleyici. İki ana aktör Christian Bale ve Hugh Jackman olağanüstü oyunculuklarının yanı sıra filmdeki kostümler, korkunç ve otantik ve minimalist film müziği, filme gizemli bir hava katmış. Sürükleyici bu filmi izlerken yaşandığı dönemi kolayca unutup çoğunlukla intikam ve başarı öyküsüne odaklanırsınız. Ayrıca yönetmen abimiz Nolan, Tesla ile Edison arasındaki elektrik mühendisliği tarihinde ikisi arasında varoluşsal bir savaşa yer verip, doğrudan akım mı? yoksa alternatif akım mı? Sorusunu filmde hafif bir dokunuşla tasvir etmesi heyecan vericiydi.

Edison ve Tesla arasındaki bilim tarihin en büyük rekabetlerinde biri olan elektrik savaşlarını aşağıdaki resme tıklayıp okuyabilir ve tarafınızı seçebilirsiniz.

Edison vs Tesla

Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Bin defa izlesem de asla tam anlamış hissetmeyeceğim için yine, yeniden izlediğim Nolan şaheseri.

(starker)

İzleyenleri sonda afallatan ve filmin havasını izleyene ifade ettiren bir başyapıttır. Tesla reis abracadabra.

(alipolata)

Sonu ile başlayan, zeka dolu senaryosu ile heyecanınızı, merakınızı en baştan en sona kadar hiç azaltmadan canlı tutabilen çok başarılı bir yapıt.

(bilgiisteyen)

Hırsın ve açgözlülüğün ışığında insanoğlunun yapabileceklerinin sınırının olmadığını son derece vurucu işlemiş Christopher Nolan filmi.

(konusuz film yazari)

Prestij Filmi (The Prestige) Replikleri

Prestij Filmi (The Prestige) Repliklerini sizler için derledik:

Hilenin sırrını arıyorsunuz, ama bulamazsınız. Çünkü dikkatli bakmıyorsunuz. Siz sırrı bilmek değil, kandırılmak istiyorsunuz. Henüz alkışlamazsınız, çünkü bir şeyi yok etmek yeterli değildir. Onu geri getirmeniz gerekir.

+Alfred Borden, bu gün Kral ve İngiltere Yüksek Mahkemesi adına bu dünyaya veda edeceksiniz. Söyleyecek son bir sözünüz var mı? – Abracadabra

Anlatman için peşinden koşarlar ama söylediğin anda gözlerinde bir hiç olursun, bir hiç. Sır hiç kimseyi etkilemez ama kullandığım hile her şeydir.

Bilirsiniz, şöyle bir deyiş vardır: “İnsan, hayal gücünün sınırlarını aşar.” Bu bir yalan; insanın hayal gücü, cesaretinin sınırlarını aşar. Toplum bir seferde ancak tek değişikliği kaldırabilir.

İnsanların sahnede yaptıklarıma inandıklarını düşünürsek, alkışın yerini çığlık sesleri alacaktır.

Olağanüstüyü gerçekleştirmeye bilim ve endrüstride izin verilmez.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku