Ben, Robot Filmi (I, Robot)

Ben, Robot Filmi (I, Robot) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 7,1 olan film Yapay Zeka konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler: Yapay Zeka
Türü: Bilimkurgu, Aksiyon, Gerilim
İMDB Puanı: 7,1
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk
Başrol Oyuncuları: Bruce Greenwood, Chi McBride, Will Smith
Yazar: Jeff Vintar, Akiva Goldsman, Isaac Asimov(kitabından uyarlama)
Filmin Yönetmeni: Alex Proyas
Filmin Süresi: 115 dakika
Vizyon Tarihi: 2004

Ben, Robot Filmi (I, Robot) Konusu

Ben, Robot Filmi (I, Robot),  yönetmen Alex Proyas (Karanlık Şehir, Karga), Isaac Asimov’un aynı adı taşıyan dokuz katlı antolojisindeki hikayelerden esinlenerek bu bilim kurgu gerilim filmini yönetti. Filmde sunulan gelecekte, insanlar günlük yaşamlarında robotlara aşırı derecede bağımlı hale geldi. Robotlar gittikçe daha gelişmiş hale geldi, robotların her biri her zaman insanlara itaat edecek ve hiçbir koşulda bir insana zarar vermeyecek şekilde önceden programlanmıştır. Filmde bir bilim adamı öldürülür ve cinayetin ana şüphelisi insansı bir robot. Dünya daha önce zararı olamadığını düşündüğü bu elektronik hizmetkarlarının çevresinde güvende olup olmadıklarını merak etmeye başlar. Cinayet soruşturmasına atanan Will Smith , robotlardan nefret eden Chicago polisi Del Spooner rolünü canlandırıyor.

Ben, Robot Filmi (I, Robot) Yorum / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler:

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Ben, Robot Filmi (I, Robot) birçok sorunun cevabını gerçekten isteyen yalın bir film. Will Smith harika ve her zamanki gibi oyunculuk mükemmel.

Isaac Asimov,’in çalışmalarına dayanarak, Ben , Robot akıllı ve kışkırtıcı bir bilim kurgu gerilim filmi. Hikaye Det. Spooner, USR’nin en iyi robot mühendisinin ölümünü araştırırken ve haydut bir robot prototipinin sorumlu olabileceğinden şüpheleniyor. Will Smith, Bridget Moynahan, Chi McBride ve Bruce Greenwood’un oynadığı film, güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Ek olarak, özel efektler özellikle iyi yapılmış ve olağanüstü bir fütüristik vizyonu tasvir ediyor.

Aradığınız her şeye sahip çok fazla film yok. Ben, Robot Filmi (I, Robot) bu nadir filmlerden biri. Aksiyon, gerilim, drama, romantizm, robotlar…

 Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

“Niyet ettim Allah rızası için Asimov romanından akşin filmi yapmaya” diyerek yola çıkan dahi bir yönetmenin eseri film.’

(kyha)

Kesinlikle Sunny adlı robotu oynayan elektrik süpürgesinin Will Smith’ten iyi rol yaptığı film olmuş. Casting ekibini tebrik ediyorum.

(bigboned)

Robot dizaynlarını, robotlu cornetto reklamından arakladıklarını düşündüğüm ama gene de “Bilim kurgu olsun çamurdan olsun” diyenlerin ağzi kulaklarında seyredeceği kanımca güzel film.

(kimlanbu)

 Robotların isyan edip Dünyayı ele geçirebileceğini ama yardımcı fill be’yi cümleye katmayı başarıp ”i am a robot” diyemeyeceğini öne süren film.’

(stratejisizsiniz)

Ben, Robot Filmi (I, Robot) Replikleri

Ben, Robot Filmi (I, Robot)  Repliklerini sizler için derledik:

Bir robot bir insana zarar vermez veya eylemsizlik yoluyla bir insanın zarar görmesine izin vermez.

Bir robot, bu emirlerin birinci kanunla çeliştiği durumlar dışında, insanlar tarafından verilen emirlere uymak zorundadır.

Bir robot, birinci ve ikinci kanunlarla çelişmediği sürece kendi varlığını korumalıdır.

– ‘’Ben robot değilim, insanım!

-Madem insansın, söylesene duygularının olması nasıl bir şey?
-İnsanım dedim, kadınım demedim.’’

Bakın, bir kayıp yaşadığınızı anlıyorum, ama bu ilişki yürümez. Yani, sen bir kedisin. Ben siyahım. Bir daha incinmeyeceğim.

Üstat önce insanları en düşük, en kolay biçimlendirilmiş olarak yarattı. Yavaş yavaş, onları bir sonraki yüksek adım olan robotlarla değiştirdi ve son olarak beni son insanların yerini almak için yarattı. 

Sen hayatım boyunca tanıştığım en aptal zeki insansın.

Bunlar, hiçbir varlığın kendisinden üstün başka bir varlık yaratamayacağı aşikâr önermeyle, saçma hipotezinizi hiçbir şeye parçalayan gerçeklerdir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku