Dünyalı Filmi (The Man Of Earth)

Dünyalı Filmi (The Man Of Earth) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 7,9 olan film, Ölümsüzlük konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler:
Türü: Bilimkurgu, Dram
İMDB Puanı: 7,9
İzleyebileceğiniz Platformlar: Bağımsız Sinema Filmi
Başrol Oyuncuları: David Lee Smith, Tony Todd, John Billingsley
Yazar: Jerome Bixby
Filmin Yönetmeni: Richard Schenkman
Filmin Süresi: 87 dakika
Vizyon Tarihi:  2007

Dünyalı Filmi (The Man Of Earth) Konusu

Dünyalı Filmi (The Man Of Earth), John Oldman bir üniversitede tarih profesörüdür. Jold Oldman normal bir insan değil, yüzyıllar boyu hayatta kalan 14.000 yıllık bir ölümsüzdür. Yaşlanmadığı fark edilmemesi için her 10 yılda bir kimlik ve yer değiştirmektedir.10 yıl çalıştığı üniversiteden istifa eden Jold Olman, sessiz sedasız gitme hazırlığa yaparken, evine gelen meslektaşları John’ın neden istifa ettiği hakkında açıklama yapmasını ister.  John Oldman bütün her şeyi anlatmaya başlayınca tartışma, merak duygusu yüksek bir o kadarda içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.

Dünyalı Filmi (The Man Of Earth) / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Dünyalı Filmi (The Man Of Earth)  senaryosu 1940’lardan beri bu fikir üzerinde çalışan Jerome Bixby tarafından yazıldı. Senaryoyu ise ölüm döşeğinde tamamladı . Böylesine bir fikrin 75 yıldır zihinde büyüdüğünü hayal edin. Sonuç olarak mükemmel bir ürün ortaya çıktı.

Film finansal kısıtlamalar altında yapıldı, bu yüzden hepsi tek bir odada çekildi. Diğer yönetmenler senaryoyu değiştirmek istedi ancak Jerome bunu istemedi.

Bu filmi harika kılan şey, tarihte birçok önemli olayı kapsayan 14000 yıl boyunca inanılmaz bir yolculuğa çıkan adamın hikayesi. Herhangi bir geri dönüş veya özel efekt bulunmayan filmde, filmin senaryosu sizi büyüleyeci bir yolculuğa çıkaracak ve karmaşık duygular yaşatacak.

Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Olayın grafikte değil hikayede bittiğini gösteren oldukça iddialı bir bilimkurgu filmi.

(avratsilahat)

Gelmiş geçmiş en iyi filmdir. İnsanlık tarihinin 1 saat 26 dakikalık özetidir.

(alezengi)

SPOİLER!

Temel olarak ölümsüzlüğün ne kadar çekilmez bir şey olduğunu vurguluyor.

Hele de tanıdığın ve sevdiğin bütün insanların ölümüne şahit olmak. Tüm bu acılara rağmen John, sonunda ne olacağını merak ettiğinden yaşamaktan da vazgeçemiyor.

(deniz kestanesi)

Filmi her izleyişimde bir kez daha anlıyorum ki insanoğlu inanmak ister. Kült bir yapımdır.

(incidengeldim41)

SPOİLER!

Ulan o kadar güzel ilerletmişsiniz konuyu, izleyicileri şüpheye düşürmeyi başarmışsınız, finali açık uçlu olarak bırakın işte.Gizemli bir final ile daha da vurucu bir şekilde veda edebilirdi seyirciyle.

(bugs bunnydeki kel adam)

Dünyalı Filmi (The Man Of Earth) Replikleri

Dünyalı Filmi (The Man Of Earth) Repliklerini sizler için derledik:

”Ben Tevrat’la büyüdüm, karım Kuran’la; en büyük oğlum Ateist, en genci Scientologist; kızım ise Hinduizm öğreniyor. Sanıyorum oturma odamda din savaşı yapılacak kadar boş yer var. Ama hepimiz ‘yaşa ve yaşat’ı uyguluyoruz.”

+ Zaman… Göremeyiz, duyamayız, tartamayız, laboratuarda ölçemeyiz. Bir nanosaniye önce olduğumuz ile şimdiki oluşumuz ve bir nanosaniye sonra ki olacağımız, subjektif var oluş farkındalığı. Hopiler, zamanı bir manzara olarak düşünmüşler. Önümüzde ve arkamızda var olan bir manzara. Ve bizonun içinde ilerliyoruz. Dilim dilim

– Saatler zamanı ölçer ama.

+ Hayır, saatler kendilerini ölçer. Bir saatin referansı, yine başka bir saattir.

Aslında insan vücudu yaklaşık 190 yıl yaşayabilecek şekilde yapılanmıştır. Ama bir çoğumuz kendimizi yavaş yavaş zehirleriz.

On kelimeyle on emri verebilirim: Yapma. Yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma, yapma.

John’un hikayesini kanıtlaması için tüm dünyada kesinlikle hiçbir yol yoktur. Tıpkı onu çürütmemizin bir yolu yok gibi. Ne kadar aşırı olduğunu düşünürsek düşünelim, bazılarımız ne kadar eğitimli olduğumuzu düşünürsek, kesinlikle çürütmenin bir yolu yok! Arkadaşım ya bir mağara adamı,ya da bir yalancı.

Columbus ile yelken açma şansım oldu, sadece maceracı tip değilim. Dünyanın yuvarlak olduğundan emindim, ama o noktada hala bir yere düşebileceğini düşündüm.

-Söylediklerin, sağduyuya aykırı.

+ Görelilik, Kuantum Mekaniği de, doğa böyle işler.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Kaan Rüzgar diyor

    En yakın zamanda izleyeceğim filmler arasında. Teşekkürler

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku