Prometheus Filmi

Prometheus Filmi Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 7,0 olan film Mitoloji ve Uzaylılar konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler: Mitoloji, Uzaylılar, Eski Astronotlar Teorisi
Türü: Bilimkurgu, Macera, Gerilim
İMDB Puanı: 7,8
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk
Başrol Oyuncuları:Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger
Yazar:Jaco Van Dormael
Filmin Yönetmeni: Jaco Van Dormael
Filmin Süresi: 141 dakika
Vizyon Tarihi: 2009

Prometheus Filmi Konusu

Prometheus Filmi  Ridley Scott’ın 1979 klasik filmi Alien’in (1979) öncesini konu alan üçlemenin ilk etabıdır ve insan ırkının dünya üzerindeki köklerini araştıran bir ekibin hikayesini konu ediniyor.

Prometheus, yaratıcı tanrıları aramak için yola çıkan uzay aracının adıdır.  Bu tanrılar filmde Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) tarafından uzay gezginlerinin eski bir ırkı olarak açıklanmıştır. Shaw ve partneri Holloway (Logan Marshall-Green) eski insanların sanatını karşılaştıran dünyayı gezen arkeologlardır. Altı yıldıza işaret eden insan figürlerinin tekrarlanan motifini keşfetmeleri, onları başka bir dünyadan insanlar tarafından yaratıldığı sonucuna götürür. İnsanlığın varlığının, teknolojik olarak gelişmiş uzaylılardan oluşan bir ırk tarafından yürütülen genetik mühendisliği denemesinin bir sonucu olduğu düşünülmektedir.

Prometheus filminin adı doğrudan Yunan mitolojisinden alınmıştır. Prometheus, insana ateş getiren Titan’dır. Antik dönemde dünya üzerinde iktidarı elinde tutan tanrılar olan Titanlar fikri, bu filmde neler olup bittiğini anlamak için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Titanlar, onları deviren daha sonraki Olimpiyatçılardan önce var olan bir tanrılar kümesiydi. Onların hikayesi, zamanın kumları olarak anıları kaybolan uzak bir altın çağa işaret ediyor. Bu film, bu tür kavramları, kayıp tanrıların Dünya’dan uzak bir alana kadar yayıldığını doğrudan tasvir ediyor.

Prometheus Filmi Yorum / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Prometheus  filmine göre Dünya’daki tüm yaşam, görünüşe göre korkunç bir hatanın sonucudur. Bu kesinlikle karanlık bir kavram ve günümüzün popüler duygularını yansıtan bir kavram. Birçok büyük isim, insanlığın hiçbir şekilde özel olmadığı ve aslında Dünya üzerinde asalak bir varlık olduğu kavramını sunmaktadır.Bu fikirler, ideolojik bir gündemin parçası olarak mı Prometheus’ta ortaya konuldu?

– Film, bu tür karanlık fikirleri gerçekten bir nebze denemek için mi araştırıyordu? Defalarca çürütülmüş olan Eski Astronotlar Teorisine bu kurgu çalışmasıyla daha fazla güvenilirlik veriliyor mu?

– Neden orijinal Xenomorph uzaylı hakkında hiçbir şey bilmiyoruz?

 Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Kısa zamanda çok şey anlatmaya çalışmış. Fakat güzel bir film. Devamı olacağından şüphe yok.

(spartacusun donuşu)

Sonu, yeni film için beklentileri daha da yükselten film olmuş. Bekleneni fazlasıyla veren filmdir. Ayrıca Prometheus’un gerçekçiliğine ve dizaynına bayıldım, iniş takımlarındaki hidrolik sistemin tasarımında bile özen gösterilmiş.

(nick cave and the sad seeds)

SPOİLER

Filme göre mühendisler yeni bir hayat başlatacak kadar gelişmiş canlılar, ancak gel gör ki insanlarla yumruk yumruğa kavga ediyorlar

(noearthyesmars)

SPOİLER!

İnanılmaz kötü bir film değil. İnanılmaz iyi bir film de değil. Bana kalırsa filmin ana konusu gayet başarılı ve ilgi çekici. Konu bu kadar iyi olunca bende beklentiler arttı. Ama berbat bir gelişme ve berbat bir son ile tüm hayallerimi suya düşürdüler.

Aslında ana fikir, hareket noktası gerçekten muhteşem. Fakat içerisi yeterince doldurulamamış. keşke senaryo üzerinde daha çok çalışılsaydı, ömürlük bir film olabilme potansiyeli olabilirdi.

(mavibalina)

Prometheus Filmi Replikleri

Prometheus Filmi  Repliklerini sizler için derledik:

Bazen yaratman için, önce yok etmen gerekir.

Tek bir yanlış nota, koca bir senfoniyi mahvedebilir.

’Geminin son raporu: Gemi ve tüm mürettebatı gitti. Bu iletimi alıyorsanız, başlangıç ​​noktasına gelmeye çalışmayın. Burada sadece ölüm var ve ben onu geride bırakıyorum. Bugün Yeni Yıl, Rabbimizin yılı, 2094. Benim adım Prometheus’un son kurtulanı Elisabeth Shaw. Ve hala arıyorum.

Hiçbir şey yok ve hiç kimsenin hiçbir şeye ihtiyacı yok.

Aradığın cevapları bulabilmek için ne kadar ileri gidebilirsin?

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku