Yerçekimi Filmi (Gravity)

Yerçekimi Filmi (Gravity) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 7,7 olan film, Yerçekimi konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler: Yerçekimi
Türü: Bilimkurgu, Macera, Gerilim
İMDB Puanı: 7,7
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk
Başrol Oyuncuları: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris
Yazar: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Filmin Yönetmeni: Alfonso Cuarón
Filmin Süresi: 90 dakika
Vizyon Tarihi: 2013

Yerçekimi Filmi (Gravity) Konusu

Yerçekimi Filmi (Gravity),  Sandra Bullock ve George Clooney’ın oynadığı,sizi derin uzayın sonsuz ve karanlık alemine çeken bir gerilim filmidir.  Bullock, ilk mekik görevinde parlak bir tıp mühendisi olan Dr. Ryan Stone’u kıdemli astronot Matt Kowalsky (Clooney) ‘ı oynuyor. Ama görünüşte rutin bir uzay yürüyüşünde, felaketler yaşanıyor. Mekik yok edildi, Stone ve Kowalsky’yi tamamen yalnız kaldı – birbirlerinden başka hiçbir şeye bağlanamadılar- ve uzay boşluğuna doğru süzüldüler. Sağır edici sessizlik onlara Dünya ile herhangi bir bağlantıyı ve kurtarma şansını kaybettiklerini söylüyor. Korku paniğe dönüştükçe, her hava yudumu da oksijenlerini bitirmekte. Ama evin tek yolu, uzayın korkunç genişliğine doğru ilerlemek olabilir.

Yerçekimi Filmi (Gravity) / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Yerçekimi filmi merkezdeki insan hikayesi bir süre sonra biraz zayıflamış gibi görünse de, sinemanın bize gösterebileceğini ilerleten şaşırtıcı derecede ayrıntılı, görsel açıdan zenginliklerle dolu iyi hazırlanmış bir filmdir.

Yerçekimi Filmi (Gravity) bir kez izledikten sonra filmdeki efektleri bir daha görmek için tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz bir filmdir. Hem George Clooney hem de Sandra Bullock’un oyunculukları başarılı. İnsanın evrendeki yerini sorgulatması bu filmin başarısıdır.

 

 Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

SPOİLER

Uzay temalı filmi neden izlersiniz? Uzay görmek için, bunda bol bol var. Başyapıt kesinlikle değil. izlenmez de değil. Ruslar kendi uydusunu vurmuşta cart curt. Rusları karıştırmasanız olmuyor illaki.

(ikili sarmal)

Şimdiden söylüyorum İmax 3D olarak izlenmesi şart olan bir film.

(paspasanahtarinustunde)

Gerim gerim gerildim, burada oturup fizik, uzay kasmaya hiç gerek yok. Gayet güzel film, kısalığı ile de dikkat çekiyor. Stüdyo filmi olduğundan kadrajdan çok bir şey anlamıyorsunuz ama Cuaron yine bir şekilde yapıyor yapacağını. Günün yorgunluğu üzerine, cila gibi geliyor film. Sizi yormuyor, izleyin efendim.

(cappy seftalinin kokusu)

SPOİLER

Filmde iki kişi var diye eleştirenleri görünce kenarımla gülüyorum. Uzay boşluğunda istiklal caddesi kalabalığı mı arıyorsunuz?

Güzel filmdir, soluksuz izlenir. Karanlıkta sessiz bir ortamda izlenmesi tavsiye olunur.

(pathaamax)

Yerçekimi Filmi (Gravity) Replikleri

Yerçekimi Filmi (Gravity) Repliklerini sizler için derledik:

Delilik yer çekimi gibidir; sadece hafifçe itmek yeterlidir

Her iki ayağını da yere dikmeli ve hayatına başlamalısın.

Hayır, hayır, hayır, Houston, endişelenme. Anksiyete kalp için kötüdür.

Houston, lütfen şu müziği kapatır mısınız?

Biliyorum, hepimiz öleceğiz. Bunu herkes biliyor. Ama bugün öleceğim. Komik … bilirsin, bilmek. Ama mesele şu ki, hala korkuyorum. Gerçekten korktum. Kimse benim için yas tutmayacak, kimse ruhum için dua etmeyecek. Benim için yas tutacak mısın? Benim için dua edecek misin? Yoksa çok geç mi … ah, yani kendim için bir tane söylerdim ama hayatımda hiç dua etmedim. Kimse bana nasıl olduğunu öğretmedi.

 

Tamam, benim gördüğüm gibi, sadece iki olası sonuç var. Ya orada tek parça olacağım ve anlatacak bir hikayem var ya da önümüzdeki on dakika içinde yanıyorum. Her iki durumda da herhangi bir şekilde, hiçbir zarar, yanlış yok. Çünkü her iki durumda da, bir yolculuk cehennemi olacak. Hazırım.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku