Deja Vu Filmi

Deja Vu Filmi Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 7,0 olan film Zamanda Yolculuk konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler:Zamanda Yolculuk
Türü: Bilimkurgu, Polisiye, Aksiyon, Gerilim
İMDB Puanı: 7,0
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk
Başrol Oyuncuları: Denzel Washington, Jim Caviezel, Paula Patton
Yazar: Bill Marsilii, Terry Rossio
Filmin Yönetmeni: Tony Scott
Filmin Süresi: 130 dakika
Vizyon Tarihi: 2007

Deja Vu Filmi  Konusu

Dejavu: Hayatınız boyunca tanıdığınızı düşündüğünüz yeni biriyle tanıştığınızda veya daha önce hiç orada bulunmamış olmanıza rağmen o yeri daha önce görmüş gibi olduğunuz anlardır. Ya bu duygular aslında geçmişten gelen uyarılar veya geleceğe dair ipuçları ise? Deja Vu Filmi ATF ajanı Doug Carlin yüzlerce masum insanın öldüğü suçla ilgili bir soruşturmaya yönlendirilmesiyle başlar. New Orleans feribotundaki bir felaket bombası patlamasından sonra kanıtları toplamak için çağrılan Carlin, çoğu insanın “sadece kafalarında” olduğuna inandığı  ‘Dejavu’ların her şeyden daha güçlü olduğunu fark eder.

Deja Vu Filmi Yorum / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler (Spoiler İçerir!):

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Deja vu Filmi  zaman yolculuğunu konu edinir. Bilim kurgu demekten çekinmeyin, çünkü kurgu ile birlikte gidecek çok az bilim var (Einstein tabanlı birkaç kavramı senaryoya dahil etmeye çalışıyor olsa da). Deja vu basit bir gerilim filmi. Deja Vu filmini izlemenin en zevkli yanı, paradoksları görmezden gelmese de, onları da düşünmemesi . Zamanda geriye giderseniz, olayları değiştirebilir misiniz, yoksa onların bir parçası mısınız? İzleyicinin zihninde onlarla oynamasına izin verir, sonra açık bir yorum verir.

Deja vu filmindeki gibi geçmişe doğru yolculuk yapabilir miyiz? Zamanda yolculuk mümkün mü? sorularına yanıt aradığımız makalemizi inceleyebilirsiniz:

Zamanda Yolculuk Mümkün mü?

Carl Sagan hayatta olsaydı Deja Vu Filminden etkilenmeyebilirdi, ancak seyircilerin ekrana bakmaktan daha fazlasını yapmalarına izin vermesi, yapımcı Bruckheimer’ın daha önce denediği her şeyin ışık yılı önünde olan bir film haline getirmiştir.

 Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

 

Süslü Dvd kapağı nedeniyle aldığım yabancı Cüneyt Arkın filmi. Yalnız bu filmde Cüneyt Bey meşgul olduğu için Densel Washington’u oynatmışlar.

(yesilplastik)

 Çoklu evren ve zamanda yolculuğu konu alan bir gerilim/aksiyon filmi.Bir saniye bile sıkılmadan izleten, izlerken devamında ne olacağını merak ettiren ve çok güzel bir sonu olan film. İzlemeyi düşünen varsa kesinlikle tereddüt etmesin.’’

(max caulfield)

 

 

Az önce izleyip bitirdiğim film. Ama sanki ben bu filmi daha önce izlemiştim. `:D`’’

(tenten10)

Fizik kanunlarına baya ters bir senaryosu var.

Arada bazı mantıklı bilimsel açıklamalar var, ama genel olarak bakıldığında film boyunca imkansızlıklarla dolu olaylardan bahsediliyor. Senaryoda gerçekçilik arayanlar,                               filme fazla bir beklentiyle girmemeli.

(bay bomba)

 

Deja Vu Filmi  Replikleri

Deja Vu Filmi Repliklerini sizler için derledik:

-Dejavu nedir bilir misin ?

+Bunu bana ikinci kez sormuyor musun ?

-Kimsenin inanmayacağını bile bile birine dünyanın en değerli şeyini anlatmak zorunda kalsan ne yapardın?

+ Denerdim

Tüm kariyerim boyunca, korkunç bir şey yaptıktan sonra insanları yakalamaya çalışıyorum. Hayatımda bir kez, korkunç bir şey yapmadan önce birini yakalamak istiyorum.

Peki, yedi cücelerden hangisi bana sesi nasıl kaydettiğinizi açıklayacak?

Bu bir gözetim değil. Bu gerçek geçmiş.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku