Yaşam Şifresi Filmi (Source Code)

Yaşam Şifresi Filmi (Source Code) Fragmanı İzle; Konusu, Replikleri, Yorumları Oku. İMDB Puanı 7,5 olan film Paralel Evren konusuyla Bilim Kurgu türündedir.

İçerdiği Bilimsel Terimler: Paralel Evren
Türü: Bilimkurgu, Aksiyon, Gerilim
İMDB Puanı: 7,5
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk
Başrol Oyuncuları: Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan, Vera Farmiga
Yazar: Ben Ripley
Filmin Yönetmeni: Duncan Jones
Filmin Süresi: 93 dakika
Vizyon Tarihi: 2011

Yaşam Şifresi Filmi (Source Code) Konusu

Yaşam Şifresi Filmi (Source Code) ‘de asker olan Kaptan Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) bilinmeyen bir adamın vücudunda uyandığında, Chicago banliyö treninin bombacısını bulma misyonunun bir parçası olduğunu keşfeder. Hiç tanımadığı bir görevde, hayatının son 8 dakikasında başka bir adamın kimliğine geçmesini sağlayan bir program olan Kaynak Kodu adı verilen bir hükümet deneyinin parçası olduğunu öğrenir. Chicago şehir merkezindeki milyonlarca kişiyi öldürmekle tehdit eden ikinci, çok daha büyük bir hedefle karşı karşıya. Colter olayı tekrar tekrar yaşıyor, bombaların arkasındaki  gizemi çözene kadar ve bir sonraki saldırıyı önleyene kadar, her seferinde ipuçları topluyor.

Yaşam Şifresi Filmi (Source Code) Yorum / Eleştiri

Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler:

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Bazı tarihsel alternatif gerçekliklerde geçici olarak ölü bir kişinin zihnine geçmenin “kaynak kodu” teknolojisi gerçekçi veya mümkün değildir. Bir film için eğlenceli bir önermedir, ancak bilimsel bir temeli yoktur.

Kuantum mekaniğinin bir yorumu, “günlük gerçekliğin” bazı alternatif versiyonlarının eşit derecede gerçek olmasıdır. Varsayımsal olarak, eğer filmdeki bomba rastgele bir kuantum mekaniği yoluyla tetiklendiyse (örneğin, kendiliğinden atomik bozunma ile), patlama meydana gelen ve olmayan her iki evrenin de eşit derecede gerçek olduğu iddia edilebilir.

Peki eşit gerçeklikte iki evren mümkün olabilir mi? Paralel Evren Nedir? Paralel Evrenler Var mı? sorularına yanıt aradığımız makalemizi inceleyebilirsiniz:

Paralel Evren Teorisi Nedir? Paralel Evrenler Var Mı?

Bununla birlikte, farklı gerçekliklerin bir arada var olması, aralarında hareket etmenin mantıklı olduğu anlamına gelmez. Peki sizce aynı anda iki farklı gerçeklikte var olabilir miyiz?

‘’Schrödinger’in Kedisi ve Dalga Fonksiyonu” adlı makalemizi okuyabilirsiniz:

Schrödinger’in Kedisi ve Dalga Fonksiyonu

 Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Teraziye bu filmin bilim kurgu yanıyla duygusal yanını koysak herhalde ağır basan taraf olmaz, dengede kalır terazi. Öyle bir film yani. Önünde sıfat olmayan güzellikte. “çok güzel, şahane, müthiş” değil.

Bilim kurgu yanına hiç girilmemesi lazım çok çarpıklık var, oturmayan olaylar var. O yüzden o tarafa kafa yormadan izlemek lazım.

(uydurukçu)

Kuantum fiziğini kullanarak yaptığım hesaplamalara göre bu film = [(surrogates x de javu) + (inception – fringe)] / matrix

Kuantum dedim. İnanmayan sağlamasını yapabilir.

(xibillian)

Neredeyse tüm bilimkurgu filmlerine benzetilen film. Ben yönetmenin yerinde olsam “nasıl bir karışım yaptım ben” diye düşünüp dururdum.

(entropia)

Çok ilgi çekici bir konuya sahip olan filmdir. Kısa sürede olayları aktarmaları, fazla uzatmadan bitirmeleri izlenebilir kılmış.

(hiltrudex)

Yaşam Şifresi Filmi (Source Code) Replikleri

Yaşam Şifresi Filmi (Source Code) Repliklerini sizler için derledik:

Colter : Yaşayacak bir dakikadan az bir zamanın olduğunu bilseydin, ne yapardın Christina?

Christina : O anların tadını çıkarırdım.

Colter : Ben seni tekrar öperdim.

Kaynak Kod zamanda yolculuk yapmanı sağlamaz, daha iyisi, zamanı değiştirir. Paralel bir gerçekliğe erişimimizi sağlar

Bu e-postayı okuyorsanız, Kaynak Kod sizden ve Dr. Rutledge’un hayal ettiğinden bile daha iyi çalışır. Geçmiş bir etkinliğin sekiz dakikasını oluşturduğunuzu sanıyordunuz, ama değilsiniz. Yepyeni bir dünya yarattın. Goodwin, haklıysam Kaynak Kodu tesisinde bir yerde, bir görev göndermek için bekleyen bir Kaptan Colter Stevens var. Bana yardım edeceğine söz ver. Ve bunu yaptığınızda bana bir iyilik yapın. Ona her şeyin yolunda olduğunu söyleyin

Çok az zamanımız kaldı. Burada saatler sadece bir yönde hareket ediyor.

Biliyor musun, bir dahaki sefere sana pizza yollayacağım, bunun bir izlenim yaratıp yaratmadığını göreceğim!

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku