Yıldızlararası – Interstellar Filmi

Yıldızlararası / Interstellar Filmi Fragmanı İzle; Konusu,Replikleri,Yorumları Oku. İMDB Puanı 8,6 olan film; Solucan Deliği, Kara Delik konularına değinir.

İçerdiği Bilimsel Terimler: Solucan deliği ,Kara delik, Zamanda Yolculuk, Görelilik Teorisi
Türü: Bilimkurgu, Macera, Dram
İMDB Puanı: 8,6
İzleyebileceğiniz Platformlar: Digiturk , BluTV, Netflix
Başrol Oyuncuları: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain
Yazar: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Filmin Yönetmeni: Christopher Nolan
Filmin Süresi: 169 dakika
Vizyon Tarihi: 2014

Yıldızlararası Filmi Konusu

Yıldızlararası filmi veya orijinal adıyla İnterstellar küresel açlık ve kıtlığın insanlığı yok olmakla tehdit ettiği çok uzak olmayan bir gelecekte geçmektedir.

Astronotlar, birkaç yıl önce Satürn’ün yakınında gizemli bir şekilde ortaya çıkmış olan bir solucan deliği  uzay-zamanda iki farklı noktayı birbirine bağlayan hızlı bir yolculuk sağlayan bir tünel- keşferlerder. Bu yüzden Cooper (McConaughey) adında pilot dönüşlü bir çiftçi tarafından yönetilen küçük bir kaşif grubu, insan ırkı için yeni bir ev olabilecek bir dış gezegen aramak için yolculuğa çıkarlar. Ama bu boyutta geçen 1 saatin dünyada yaşanan 7 yıla karşılık gelmesinden dolayı kaşiflerin hem cesur hem de hızlı olmaları gerekir.

Yıldızlararası (İnterstellar) Filmi Yorumu / Eleştirisi

Yıldızlar Arası Filmi Bilim Gemisi ve Ekşi Sözlük tarafından yapılan yorum ve eleştiriler:

Bilim Gemisi Yorum – Eleştiri

Yıldızlararası (İnterstellar) Filmi, mısırın ABD’nin son mahsulü olduğunu ima ediyor. Ancak buğday yoksa Matt McConaughey’in ve John Lithgow’un karakterlerinin içtiği bira tam olarak nereden geliyor?

Geleceğin ileri insanları – aslında beş boyutta yaşıyorlardı – Cooper’ın NASA’yı nerede bulacağını söyleyebilmesi için bütün bir senaryo oluşturdu. Yine de geçmişle iletişim kurmanın en iyi yolu arızalı ikinci el bir kol saati midir?

Cooper insanları beşinci boyuttan kurtardıysa, solucan deliğini açtıysa ve Cooper’ın geçmiş benliğine ve kızına temelde insanlığı nasıl kurtaracağı konusunda talimat verdiği tüm olay dizisini tasarladıysa, gelecekteki insanlar kurtulur mu? Bu bir “tavuk ya da yumurta” sorusu değil, “tavuk zamanda geriye gider ve yumurtadan çıkıp o tavuk haline gelen yumurta bırakır” sorusudur ve bu imkansızdır, değil mi? Yani zamanda geriye gidip kendi kurtuluşunuzu tasarlayamazsınız. Yoksa cevap “aşk ve solucan delikleri ve sevgi ve Dylan Thomas” mı?

Solucan Deliği İle Zamanda Yolculuk Mümkün mü? sorusuna cevap verdiğimiz makalemizi inceleyebilirsiniz:

Solucan Deliği Teorisi Nedir?

 Ekşi Sözlük Yorum – Eleştiri

Yıldızlararası  Filmi  (İnterstellar) Ekşi Sözlük Yorumları ve eleştirilerini  derledik:

Bugün sanırım beşinci kez izlediğim filmdir. Her seferinde etkilemeyi, her seferinde düşündürmeyi başarıyor. (tanitatikaram)

Uzun zaman sonra izlediğim en güzel filmdi. Net söylüyorum. Öyle çok beğendim ki en beğendiğim filmlerin başını çekiyor. Muhteşem bir bilim kurguydu. Neyse ki şu sıra gezegenler ve uzay hakkında çok araştırma yaptığım için az da olsa merkez kaç muhabbetini falan anladım da kendimi zeki hissettim. (angrychair)

Okullarda ders niteliğinde izletilmemesi gereken ”bilim kurgu” filmidir. (ziplayankaplan)

Tekrar ağlarım diye izlemekten korktuğum film. Telefon bulunduktan sonra artık her şey bulundu icat edilecek bir şey kalmadı diyen adamı çok iyi anlıyorum şu anda. Daha iyisi zor olur bu saatten sonra:) (yusufizm81)

Yıldızlararası Film Replikleri

Yıldızlararası (İnterstellar) Film Repliklerini sizler için derledik:

Satürn’ün yakınında, uzay-zamanın bükülmesi.” “Solucan deliği mi?” “48 yıl önce ortaya çıktı.” “Peki, nereye doğru çıkıyor?” “Başka bir galaksiye. Solucan delikleri, doğal yollarla kendileri oluşamazlar. Oraya birisi koymuş işte.” “Onlar mı?” “Ve onlar her kimse, bizi kolluyorlar gibi gözüküyor. O solucan deliği, başka yıldızlara yolculuk etmemizi sağlayacak

Dünyanın bize ait olduğuna dair sarsılmaz bir düşünceye kapılmışsınız.

Zamanı ve mekanı aşabilen tek şey sevgidir. Belki buna güvenmeliyiz henüz anlayamasak bile.

Çocuklarını tekrar görmekle insan ırkının geleceği arasında seçim yapman gerekecek

Bunları da beğenebilirsin
Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız. Tamam Tamamını Oku